Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN’un İl Başkanları olağanüstü toplantısında şu konulara değindi

adalet1

Öncelikle, Sizlerle bir arada olmaktan duyduğum gururu, 86 Milyon vatandaşımla paylaşmak istiyorum. Bugün, Bizleri burada toplayan Rabbime şükürler ediyorum. Ülkemizin her köşesinden Aşını, Evini, Ailesini bırakıp yollara düşen, Mesele Türkiye ise, Mesele Türk Milleti ise, Mesele Türkiyenin geleceği olan bugünün küçükleri yarının büyükleri ise Çalışırız, koşarız, Yorulmayız Geliriz diyen Siz Değerli il başkanlarımız Kadın kolları, Gençlik kolları ve Engelli kollarımızın kıymetli il başkanları Sevgili yol ve dava arkadaşlarım Sizleri kalben Hasretle muhabbetle selamlıyorum Bir arada olmamıza vesile olmuş olan toplantımızın Partimiz, Milletimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Geçen hafta Partimizin merkez kurulları ile yapmış olduğumuz toplantımızda Ülkemizin dolayısıyla Partimizin, gündemindeki konularla ilgili kapsamlı istişarelerde bulunduk.  Bugünde ne mutlu ki burada sizler ile bir aradayız.  Türkiyenin Ekonomisi, Eğitim sistemi, ve güvenliği gibi en önemli alanlarında Kritik bir dönemden geçtiği şu günlerde Toplantımızda ortaya konan görüşlerin, yaptığımız istişarelerin gerçekten çok ama çok önemli olduğuna inanıyorum.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiyle,  Milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilen Türk milleti; bu kudretini sonsuza dek taşıyacak azim ve kararlılıkta olduğunu bir kez daha tüm dünyaya deklare etmiştir.

Nazım Hikmet’in Memleketim şiirindeki

Dört nala gelip Uzak Asya’dan

Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan

bu memleket, bizim!

dizelerindeki vazgeçilmez vatan ve millet aşkını hangi siyasi görüşe, inanca ve fikre sahip olursa olsun beraberce  tek yürek olup gönüllerden gönüllere yaşayacağının ve yaşatacağının teminatı olduğunu kanıtlamıştır.

İyi insan, iyi vatandaş ve iyi bir birey olma vasıflarını en üst düzeye taşıyarak ırk, dil, din ve etnik ayrımcılığı gözetmeksizin kendini bu vatana ait hisseden her vatandaşın gönül rahatlığıyla “ Ne mutlu Türküm” diyebileceğinin dirayetini sergilemiş olan teşkilatlarımız; Dadaloğlu’ndan, Dertli’den, Karacaoğlan’dan, Pir Sultan Abdal’dan, Köroğlu’ndan, Kaygusuz Abdal’dan, Hacı Bayram-ı Veli’den, Yunus Emre’den, Aşık Veysel ve daha nicelerinden gelen sevgi ve muhabbeti koparılamaz kardeşlik bağlarıyla kucaklayan, Adalet Birlik Partisi mensubu olmanızdan gurur duymaktayım.

 

Biz Adalet Birlik Partisi olarak Milletimiz için her alanda en büyük hizmetleri getirmek adına çalışarak, öncelikle toprak bütünlüğünü beraberinde gelir adaletsizliğini, sorunlu demokrasi anlayışını, kısıtlı özgürlüğü, hukuk sistemindeki sorunları, cinsiyet eşitsizliğini, ayrımcılığı, gençleri sadece işsizliğe taşıyan eğitim sistemini ancak sizlerin beraberliğinde çözebiliriz. Bakın az önce saydıklarım hiçte kolay olmayan uzun bir yolun sadece ilk adımıdır. Ancak hepimiz biliyoruz ki bugün ve gerektiğinde her gün biz Adalet Birlik partisi olarak giderek artan nüfusumuzla bu uğurda var gücümüz ile çalışacağız. Unutmayın ‘’Zaferin büyüklüğü, mücadelenin zorluğu ile ölçülür.’’

Bu inançla çıktığımız yolda birinci yılımızı geride bıraktık. Şüphesiz daha nice yıllar boyunca Milletimize hizmet etmeyi aşkla sürdüreceğiz.

Adalet birlik Partisinin varlık sebebi olan Milletine Hizmet davasını daha ileri seviyeye taşımak için her fırsatı değerlendiriyoruz.

Olağan kongre sürecimizi de bunun için bir imkan olarak görüyoruz. Delege seçimleri belde, ilçe İl kongreleri ve ardından yapacağımız olağan büyük kongremizde inşallah bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacağız.

Değerli arkadaşlarım DEĞİŞİM hayatımızın bir gerçeğidir. Biz bu gerçeği Adalet Birlik Partisi içinde bayrak yarışında bir görev değişimi şeklinde hayata geçiriyor olacağız.

Buradan Milletimizin her bir ferdini Adalet Birlik Partisinin kadrolarında görev almak üzere Partimiz saflarında görev almaya davet ediyorum.

Adalet Birlik Partisinin çalışan, Gayret gösteren, kendisini geliştiren, herkese tüm kapıları sonuna kadar açıktır.

Bu sebeple Adalet Birlik partisi her zaman ilerleyecek, hiçbir zaman gücünü, enerjisini çalışma kabiliyetini kaybetmeyecek, kendi gücünü kendi içindeki dayanışmadan alacak bir siyasi partidir.

Sizlerden beklentim Büyük kongre sürecini Adalet birlik partisinin büyüklüğüne yakışır bir şekilde yürütmenizdir. Her fırsatta ifade ettiğim gibi Partimiz şahısların partisi değildir. Adalet Birlik Partisi Milletin partisidir.

Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en zirveye çıkarmak için üstlendiğimiz görevlerde en mükemmelini yapmanın gayretleri içinde olacağız.

Asıl olan Eğitim, Medeniyet, Kültür, Tarih ve Birlik davamızın ayakta kalması ve daha güçlü olmasıdır. Şahıslar gelir geçer.  Ama bu kutlu davamız hep baki kalır. Adalet Birlik Partisinin siyasi anlayışı budur ve böyle olmaya da devam edecektir.

Partimizin kuruluşundan bugüne temsilcisi olduğu davamıza katkı sunan emek harcayan, değer katan herkese çok teşekkür ediyorum.

Kongrelerimizde görev alacak veya görevlerine devam edecek tüm arkadaşlarımın bu bilinç ile hareket edeceklerine kalben inanıyorum.

Devletimizin daha ileri seviyelere ilerlemesi için Milletimizle beraber Adalet Birlik Partimizi kurarak kuruluş sürecinin üstesinden geldik. İnşallah bundan sonra işimiz daha da kolay olacak.

Adalet Birlik Partisi Milletiyle birlikte yola çıkmış bugüne kadar karşılaştığı tüm engelleri Milleti ile birlikte aşmış bir siyasi partidir. Bugünde Yarında her ne yapacaksa Yine Milletimizle birlikte yapacağız. Sizlerden İllerinize döndüğünüzde halkımıza bu durumu anlatmanızı rica ediyorum. Milletimizin Kalplerini Fethetmeden belirlediğimiz hedeflere ulaşamayız. Sadece kalpte değil, Hepimiz onların sorularına cevap vermeli, bizim kim olduğumuzu değil aslında onlardan biri olduğumuzu onlara anlatmalıyız.

Partimiz hiçbir zaman BEN diyenlerin Partisi olmamıştır. Bundan sonrada olmayacaktır. Çünkü bizim hayat felsefemizde ben yok BİZ VARDIR. Statünüz her ne olursa olsun söz konusu Millet olduğunda üstünlük ya da aksi söz konusu değildir. Her fikrin her gücün bir birine ihtiyacı vardır.

Türkiye'de izlenen kültürel, sosyal, siyasal ve ekonomik kalkınma politikaları, çözüm üretmek yerine maalesef ki daha büyük problemleri beraberinde getirmiştir. Neden mi? Sizlere soruyorum; ‘sisteminiz ne olursa olsun zemin uygun değil ise hangi bina yükselip sağlam kalabilir?  Bugün Türkiye'nin yaşadığı tüm sorunlar için temelden bir çözüme ihtiyacı vardır.

Şöyle ki;

1)terör- terörizm

2)işsizlik- kalıtsal ekonomik mücadele

3)gelir eşitsizlği

4)enflasyon- yaşam pahalılığı

5)siyasal istikrarsızlık

6)eğitim sistemi

7) mülteci sorunu

8)bürokrasi

9)sosyal güvenlik-sağlık

10) toplumsal ahlak

11)etnik köken ayrımı

12)fikir özgürlüğü

13)belediye hizmetleri

14)partizanlık- fanatizm

15)uluslararası ilişkiler

Önem sırası gözetmeksizin hepinizin bildiği üzere daha nicelerini sayabileceğimiz bu sorunlar Ülkemizde illerden ilçelere, ilçelerden mahallere oradan da evimize kadar aksetmektedir.

Bölgemizle kıyasladığımızda, bir çok açıdan nispeten iyi durumda gibi gözükmekteyiz ancak bu sorunların büyük şehirlerde yarattığı kaosu yok sayamayız. Gelişmiş dünya ile kıyasladığımızda ise gidecek daha uzun bir yolumuz var...

Bu tablo karşısında umutsuzluğa kapılmamalı, Türkiye’nin yeniden kudretli bir devlet olması için Hepimiz çalışıp çabalamalıyız. Bu ise ancak EĞİTİM ve FARKINDALIK ile mümkün. Yarına bırakmayalım arkadaşlar. Sizlere hepimizin uygulayabileceği bir değişim bir yenilenmeden bahsetmek istiyorum. Sabah saat 5 te uyandığınızda günde ekstra 3 saat haftada fazladan 21 saat elde edersiniz yani bir haftayı neredeyse 8 gün yaşayabilirsiniz. Sınırsız bilgi çağında olduğumuzu göz önünde bulundurarak günde 1 saat ayırarak haftada 2 kitap okuyabilir, Dünya ile aynı dili konuşmak adına her gün yabancı bir dilde 10 farklı kelime öğrenebilirsiniz. Bu şekilde kaç yaşında olursak olalım eğitime önce kendimizden başlayarak sonra onu tüm çevremize aşılayabiliriz.

Eğer biz yeni nesilleri iyi yetiştiremiyorsak ve bilgiden doğan yeni fikirler üretmiyorsak toplum olarak daha da geri gidiyoruz demektir. Bir diğer yandan, eğitimde iyi değilsek, iyi olduğumuzu sandığımız hiçbir işte iyi değiliz demektir.

Eğitim her çağda en büyük güç olmuştur. Ancak makinaların dahi ‘akıllı’ sıfatını aldığı bir çağda insanları eğitimsiz bir toplumun elde edebileceği kalıcı hiçbir başarı yoktur. Bundan dolayıdır ki Amerikalı SİYAHİ müslüman olan AKTİVİST ve tarihteki en etkili düşünürler arasında yer alan Malcolm X, “bu dünyada eğitim olmaksızın varabileceğiniz bir yer yok” demiştir. Eğitim, özgürlüğün, demokrasinin, insan haklarının, kalkınma ve gelişmenin yegane anahtarıdır.

Bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki Türkiye’nin en büyük ve belki de tek sorunu eğitim sorunudur. Bu alanda alınacak her doğru mesafe her sorun alanında ciddi iyileşmeleri beraberinde getirecektir.

Değerli arkadaşlarım;

Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanımı sağlayacak arkadaşlarımızla yola çıkıyoruz. Genel Başkan olarak bu benim kırmızı çizgimdir.

Milletin partisi olan Adalet Birlik Partisi’nin bir parçası olmanızdan gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Adalet Birlik Partisi olarak milletimizden aldığımız büyük güç ile bu yola çıktık. Adalet Birlik Partisi kurulduğu günden itibaren büyük reformlara imza atmak ve Türkiye’de ulaşılmaz bir gelişim ve değişime başlamak için yola çıkmıştır. Adalet Birlik Partisi üyesi olmak büyük Türkiye sevdalısı olmaktır.

Bu sevda ile görev yaptığımız her alanda Türk milletimizin hizmetkârı olmayı sürdüreceğiz. 7’den 70’e, büyükten küçüğe, her yaştan, her bölgeden, her şehirden insanlarımızın yegâne gelecek umududur.

Bu kapı şuan da görev mahallinde olanlara ait bir kapı değildir. Kapımız her daim açık olacak. Tüm arkadaşlarımdan ilçe ve il teşkilatlarımızdan uygun kadroların görev alması için gayret göstermelerini ve bu yönde katkı sunmalarını arzu ediyorum. Millet bizden bunu bekliyor. Onun için ben partimizin kuruluşunda emeği geçen tüm kardeşlerime vefa borcumuzun olduğuna inanıyorum. Biz onları hiçbir zaman kapıda bırakamayız. Onlarla beraber bu kutlu yolculuğu devam ettireceğiz. Adalet Birlik Partisi, halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile çizgisinden asla sapmadan yoluna devam edecektir. Bu çizgide Ülke genelinde Partimize gönül veren Parti kurucu üyelerine, Merkez Karar Yönetim Kurulumuza, Merkez Disiplin Kurulumuza, Kadın Kolları başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza, Engelli Kolları Başkanımıza, Tüm İlçe ve İl Başkanlarıma, teşkilatlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor hepinizi yürekten tekrar tebrik ediyorum. Partimiz hedeflerine adım adım ilerlemektedir. İnşallah bu yolda çizdiğimiz hedeflerimize milletimizle beraber ulaşacağız.

 

EVET BİZ BAŞARDIK. BAŞARACAĞIZ...

Bizler ile birlikte olan değerli dava arkadaşlarıma, il başkanlarıma, misafirlerimize ve ekranları başında bizleri izleyen saygıdeğer milletimize Şükranlarımı sunuyor Vatanımın birliği ve bütünlüğü için sınır dışında bulunan Askerlerimize selam ediyor, Partim adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağlıcakla kalın.

Bir yanıt yazın