Adalet-Birlik-Partisi-Başkanı-irfan-UZUN

Adalet Birlik Partisi

Genel Başkanı

İrfan UZUN

Email : irfanuzun@abparti.org.tr

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN Kimdir?

Trabzon Sürmeneli Demir ustası ve Hafız olan Hasan Bey ile eşi Trabzon Sürmeneli Ayşe Hanım'ın en küçük çocuğu olarak 4 Temmuz 1975’te Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli İlçesinde doğmuştur.

Aslen Trabzon Köprübaşı’lıdır.

Evli ve iki çocuk babası olan Uzun,

İlk ve Orta öğrenimini Zonguldak İlinde tamamlamıştır. Bir dönem İstanbul Paşabahçe Ferit İnal Lisesinde eğitim almıştır.

Beykent Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Hukuk , Eskişehir Anadolu Üniversitesi Banka ve Sigortacılık, Brussels Capital Üniversitesi Yazılım Uzmanlığı bölümlerinden başarı ile mezun olmuştur. İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde eğitim almıştır ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini de başarı ile bitiren UZUN,

Okuduğu Üniversite Adalet programı Hukuk Bölümünün bitirme tez konusu olan Siyasi Parti oluşumları; “Siyasi Parti Kuruluşu, Organları, Organların Görevleri, Teşkilatlanmaları ve Siyasi Partilerin Tüzel Kişiliklerinin Sona Ermesi” tezini başarı ile tamamlamıştır.

Tüm bilgi birikimi ve eğitimlerini harmanlayarak gençlik yıllarından itibaren Vatan ve Millet sevdasıyla ilgili olduğu siyasete kurucusu olduğu Adalet Birlik Partisi ile yeni bir soluk kazandırmıştır.

Parti teşkilatlarında özellikle gençlerin, kadınların ve engelli vatandaşların aktif siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak farklı bir siyasi anlayış beraberliğinde örgütsel bir yapı geliştiren Uzun, geliştirdiği bu yapı ile diğer tüm siyasi parti teşkilatları içinde ilk günden itibaren adından söz ettirmiş ve siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenerek itibar görmesi yolunda adımlar atmıştır.

Tüm bu çalışmalarının yanı sıra, 1995 yılında Uzun Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited şirketini kurmuş olup 2013 yılından beri kısa adı SAAD olan Sigorta Aracıları ve Acenteler Dernek Başkanlığı görevini devam ettirmekte ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarında faal görevleri bulunmaktadır.

İrfan UZUN ve Eşi Sevcan, bir oğlu ve bir kızı, Hakan ve Ayşe Öykü’nün gururlu ebeveyleridir.

“Gerçek liderlik çoğu zaman en beklenmedik yerlerde en beklenmedik kişiler tarafından yapılan en küçük eylemlerle olur.”

İrfan UZUN

 

___________________________________________________________________________________________

SevcanUZUN

Sevcan UZUN Kimdir.

 

İstanbul Beylikdüzü Kavaklı’lı Minübüs şöforu Sezai Bey ile eşi İstanbul Beylikdüzü Gürpınar’lı Sevil Hanım'ın iki çocuğundan birincisi olarak 30 Haziran 1986’da İstanbul’un Bakırköy İlçesinde doğmuştur.

Aslen İstanbul Çatalcalı olan Uzun. İstanbul Esenyurt ilçesinde bulunan, Ahat Büyük Arpat Çok Programlı Ticaret Meslek lisesinde okumuş, gençlik yıllarından itibaren aktif biçimde sosyal faaliyetlerin içinde bulunmuştur.

İnsanlar Sevcan Uzun’dan kendisini tanımlamasını istediğinde, herşeyden önce anne olduğunu söylemekte tereddüt etmiyor.

Türkiye Devlet Okullarında eğitim gören Uzun; Kocaeli Üniversitesi Maliyet Muhasebesi bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki öğrenimine devam etmektedir.

Eğitim hayatından sonra, hayatımın aşkı dediği İrfan UZUN ile tanışarak evlenmiş. Türk Siyasetinde değişim ve bilişim çağrısı yapan İrfan Uzun'un en büyük destekçisi olmuştur.

Türk Gençliğini; Bilişim ve Değişim çağına hazırlamak adına Yazılım ve Sigortacılık alanlarında teknik eğitimler vermektedir. Kendisi de bir anne olan Sayın Uzun, Çekirdek aile yapısında; Kadının aktif bir birey olarak ön planda olmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Sevcan UZUN

Email : sevcanuzun@uzunsigorta.com.tr

adaletbirlikpartisikadinkollarim

ADALETBİRLİKPARTİSİ-LOGO-square - Kopya

adaletbirlikpartisigenclikkollari