İRFAN UZUN 3

İRFAN UZUN

ADALET BİRLİK PARTİSİ

GENEL BAŞKANI

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN Kimdir?

Trabzon Sürmeneli Demir ustası ve Hafız olan Hasan Bey ile eşi Trabzon Sürmeneli Ayşe Hanım'ın en küçük çocuğu olarak 4 Temmuz 1975’te Karadeniz Ereğli İlçesinde doğmuştur.

Aslen Trabzon Köprübaşı’lıdır.

Evli ve iki çocuk babası olan Uzun,

İlk ve Orta öğrenimini Karadeniz Ereğli ilçesinde tamamlamıştır. Bir dönem İstanbul Paşabahçe Ferit İnal Lisesinde eğitim almıştır.

Beykent Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Hukuk, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Banka ve Sigortacılık, Brussels Capital Üniversitesi Yazılım Uzmanlığı bölümlerinden başarı ile mezun olmuştur. İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde eğitim almıştır ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini de başarı ile bitiren UZUN,

Okuduğu Üniversite Adalet programı Hukuk Bölümünün bitirme tez konusu olan Siyasi Parti oluşumları; “Siyasi Parti Kuruluşu, Organları, Organların Görevleri, Teşkilatlanmaları ve Siyasi Partilerin Tüzel Kişiliklerinin Sona Ermesi” tezini başarı ile tamamlamıştır.

Tüm bilgi birikimi ve eğitimlerini harmanlayarak gençlik yıllarından itibaren Vatan ve Millet sevdasıyla ilgili olduğu siyasete kurucusu olduğu Adalet Birlik Partisi ile yeni bir soluk kazandırmıştır.

Parti teşkilatlarında özellikle gençlerin, kadınların ve engelli vatandaşların aktif siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yaparak farklı bir siyasi anlayış beraberliğinde örgütsel bir yapı geliştiren Uzun, geliştirdiği bu yapı ile diğer tüm siyasi parti teşkilatları içinde ilk günden itibaren adından söz ettirmiş ve siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenerek itibar görmesi yolunda adımlar atmıştır.

Tüm bu çalışmalarının yanı sıra, 1995 yılında Uzun Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited şirketi ve Uzun Yazılım Hosting Domain Şirketlerini kurmuş olup. 2013 yılında Kurucu başkanlığını yaptığı kısa adı SAAD olan Sigorta Aracıları ve Acenteler Dernek Başkanlığı görevini Partiyi kurduktan sonra meslektaşlarına bırakmış, Meslektaşlarının teveccühü ile Onursal kurucu başkanlığı devam ettirmekte ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarında faal görevleri bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti 14.Dönem 13. Cumhurbaşkanı Adayı olan İrfan UZUN. Kurucusu olduğu Adalet Birlik Partisini 14 Mayısta yapılan Genel Seçimlere sokmayı başarmış ve yüksek bir oy oranı alarak siyasi arenada olduğunu göstermiştir.

İrfan UZUN ve Eşi Sevcan, bir oğlu ve bir kızı, Hakan ve Ayşe Öykü’nün gururlu ebeveyleridir.

“Gerçek liderlik çoğu zaman en beklenmedik yerlerde en beklenmedik kişiler tarafından yapılan en küçük eylemlerle olur.”

İrfan UZUN

5
İRFAN UZUN 2
İRFAN UZUN 3
İRFAN UZUN 4
İRFAN UZUN 6
İRFAN UZUN 7