SevcanUZUN

Sevcan UZUN Kimdir.

 

İstanbul Beylikdüzü Kavaklı’lı Minübüs şöforu Sezai Bey ile eşi İstanbul Beylikdüzü Gürpınar’lı Sevil Hanım'ın iki çocuğundan birincisi olarak 30 Haziran 1986’da İstanbul’un Bakırköy İlçesinde doğmuştur.

Aslen İstanbul Çatalcalı olan Uzun. İstanbul Esenyurt ilçesinde bulunan, Ahat Büyük Arpat Çok Programlı Ticaret Meslek lisesinde okumuş, gençlik yıllarından itibaren aktif biçimde sosyal faaliyetlerin içinde bulunmuştur.

İnsanlar Sevcan Uzun’dan kendisini tanımlamasını istediğinde, herşeyden önce anne olduğunu söylemekte tereddüt etmiyor.

Türkiye Devlet Okullarında eğitim gören Uzun; Kocaeli Üniversitesi Maliyet Muhasebesi bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki öğrenimini de başarı ile tamamlayan UZUN,

Eğitim hayatından sonra, hayatımın aşkı dediği İrfan UZUN ile tanışarak evlenmiş. Türk Siyasetinde değişim ve bilişim çağrısı yapan İrfan Uzun'un en büyük destekçisi olmuştur.

Türk Gençliğini; Bilişim ve Değişim çağına hazırlamak adına Yazılım ve Sigortacılık alanlarında teknik eğitimler vermektedir. Kendisi de bir anne olan Sayın Uzun, Çekirdek aile yapısında; Kadının aktif bir birey olarak ön planda olmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Sevcan UZUN

Email : sevcanuzun@uzunsigorta.com.tr