Anneler günü münasebetiyle; Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN’un yapmış olduğu yazılı açıklamada,

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanımız İrfan UZUN Anneler günü münasebetiyle yapmış olduğu yazılı açıklamada, yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “

Annelerimiz; sahiplenmenin, saygının, aşkın, huzurun, sabır ve fedakarlık gibi yüce hasletlerin anlamı olan cennet kokulu meleklerimiz, koruyucu ve sevgi yürekleriyle, adaleti, birliği sağlayan, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplum hayatının tesis edilmesinde de önemli rol oynamaktadır. Anne gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir. Bizler, cenneti annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, 'ana gibi yar olmaz' diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören inancın, kültürün ve geleneğin temsilcileriyiz.

Annelik, sadece, bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü bir annelik vardır. Anne koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir. Yemeyen yediren, giymeyen giydiren annelerimiz, şefkatin, merhametin, fedakarlığın timsalidir. Anne, kişiyi kendisinden daha çok tanıyandır. İdareciler ve siyasetçiler olarak bizler de, annelerimizden öğrendiğimiz sabrı ve fedakârlığı kendimize şiar edinmek; insanlarımızı herhangi bir karşılık beklemeden, yürekten sevmek durumundayız. Bizler annelerimize layık olduğumuz müddetçe, onları her zaman baş tacı yaptığımız, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz sürece iyi bir insan, iyi bir toplum, iyi bir devlet olduğumuzu gösteririz.

Hayatımın her anında anne özlemi çeken biri olarak bu ülkenin her bir annesini kendi annem gibi görüyor ve hissediyorum. Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimize karşı Rabbimiz 'den, annelerimiz hakkında görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirerek onları mutlu etmeyi ve onlara layık birer evlat olmayı niyaz ediyorum. Hayatın tüm güzelliklerine layık olan, baş tacı tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Doğurmuş...
doğurmamış...
doğurduğunu bağrına basmış...
doğurduğunu bağrına bile basamamış...
doğurmadığını bile bağrına basmış...
kendi anne olan...
vicdanı anne olan...
ruhu anne olan...
bütün kocaman yürekli kadınlara...
ve bir evlada anne gibi şefkatle sarılabilen adamlara selam olsun...
gidenler nur olsun...
kalanlar sağ olsun...

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN!...

annelergunumuzkutluolsun

Bir yanıt yazın