Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na Kimler Katılabilir?

Yarışmamız beş kategoriden oluşmaktadır.

-1 Kategorisi, müzikle hobi amaçlı uğraşan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin belirlenen enstrüman ile katılımına açıktır.

-2 Kategorisi, Yarı veya Tam Zamanlı Konservatuar ve Müzik Okullarında okuyan, ulusal ve uluslararası katılımcı müzik öğrencilerinin belirlenen enstrümanlarla katılımına açıktır. Hobi amaçlı eğitim alan bir öğrenci dilerse profesyonel müzik öğrencileriyle yarışabilir.

-3 Kategorisi, müzikle hobi amaçlı eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin katılımına açıktır.

-4 Kategorisi, Yarı veya Tam Zamanlı Konservatuar ve Müzik Okullarında eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal ve uluslararası katılımcı genç yeteneklere açıktır. Hobi amaçlı eğitim alan bir öğrenci dilerse profesyonel müzik öğrencileriyle yarışabilir.

-5 Kategorisi, özel öğrenme ihtiyaçları olan ulusal katılımcı genç yeteneklere açıktır.

Yarışmaya katılım, 1 ve 4 arası kategorileri için 13 yaş ile sınırlıdır*.
5 nolu kategorisinde yaş sınırı yoktur.

Yarışma Kategorileri:

ULUSAL: Hobi amaçlı

 

Bu kategori; ’hobi amaçlı’ eğitim alan, Türkiye’de yaşayan ve T.C. Vatandaşı olan ve yukarıdaki yaş şartlarına uyan tüm öğrencilerin katılımına açıktır.

Yarı Zamanlı veya Tam Zamanlı Konservatuar ve Müzik Okullarında okuyan öğrenciler, bu kategoride yarışabilir.

Bireysel veya Düet çalan tüm Klasik Batı Müziği veya Geleneksel Türk Müziği enstrümanları ile katılım mümkündür.

Tarafımıza yollanan videolar https://www.youtube.com/watch?v=YXi0JlgFpEI  linkteki yotube kanalında yayınlayıp oradan gelecek olan %10 Parti yönetimi, %90’ı Youtube kanalında Halk beğeni oyları belirler. En yüksek oyu alan yarışmacı Büyük ödül sahibi olur. Sıralamada, ikinci ve üçüncü olan, en çok Halk beğeni oyu alan ve en genç yarışmacı özel plaket alırlar. Bu yarışmacılar ödül töreninde birer parça icra ederler. 

Katılım ÜCRETSİZDİR.