Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kıza cinsel istismar  konusunda Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN Küçükçekmece’de yetkililerden bilgi aldı

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kıza cinsel istismar  konusunda Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan UZUN Küçükçekmece'de yetkililerden bilgi aldı.

Çocuk istismarı ile ilgili Kanarya Polis Merkezi Emniyet Amirinden aldığımız son habere göre,
Şuan için şüpheli olarak göz altına alınan herhangi bir şahıs bulunmamaktadır, olayın tek tanığı yine 5 yaşında bir erkek çocuğu olduğu bildirildi. Olay yeri ara sokak olduğu için mobese kamerası mevcut değil, sokağa bağlı olan caddelerde mevcut iş yerlerine ait kamera ve mobese kayıtları detaylı bir şekilde inceleniyor, en küçük detaylar bile değerlendiriliyor. Ayrıca daha önceki suç dosyası bulunan ve bu tarz suça eğilimli olan şahıslarda detaylı bir şekilde araştırılıyor. Konu sadece Kanarya polis merkezi tarafından değil İstanbul valiliği başkanlığında, İstanbul asayiş şube müdürlüğü, çocuk şube müdürlüğü, siber suçlar şube müdürlükleri dahil bir çok ekip bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapıyorlar. Mağdur olan evladımız şuan hastanede durumu çok iyi, ailesi yanında, kendisi olayı tam idrak edemediği için, hastalanıp hastaneye geldiğini biliyor, pedagoglar eşliğinde tedavisi devam etmektedir. Kanarya Polis Merkezi dünden buyana oldukça fazla kalabalık mevcut, duyarlı insanlar, işin ucunu bırakmak istemeyenler bir hayli fazla, İlçe Emniyet amiri geldiğimizde konu hakkında basın açıklaması yapıyordu. Emniyet amiri konu hakkındaki tek sıkıntısı aslı astarı olmayan bilgi kirliliği, provokasyon yapmaya çalışan bazı kişilerin varlığı, bu tarz kişilerle uğraşırken görevlerini ifa etmekte zorlandıklarını belirttiler, dün gece saat 3:00'e kadar gösteri yapan kalabalığın karakolun önünde yoğunlaştığı, Emniyet müdürümüzün sağduyulu açıklamaları vatandaşlarımızın bir nebze sakinleşmesini sağlamış olup, farklı suçların oluşabileceği ortamların yaratılmasını engellemiştir. Denildi.

Daha sonrasında Genel Başkanımız UZUN, Mağdur Çocuğun kaldırılmış olduğu hastaneyi ziyaret etti.
O anda Başhekimlikte Bulunan Küçükçekmece Kaymakamı ve Hastane başhekiminden aldığımız bilgiye göre, evladımız için sevindirici olan, sağlık açısından herhangi bir riskli durumu olmadığı bildirildi. Bizler oradayken de taburcu işlemleri yapıldı.  Çocuğumuzun tedavisi evinde düzenli olarak pedagog ve psikologlar tarafından takip edilecektir dedi.

Genel Başkanımız Çocuk istismarı ile ilgili konunun takipçisi olacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın