TurusanBagciABParti-768x946

Turusan BAĞCI

SİVİL TOPLUM BAŞKANI

Turusan BAĞCI
İş Tecrübesi 1997-………. Turbağ Sigorta Aracılık Hiz. Ltd.Şti. İstanbul Şirket Ortağı Genel Müdür
2005 - ……. Smi Sport Marketing İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı

1996–1997 Deva Holding A.Ş. İstanbul ▪ Genel Müdür Yardımcısı – Satış- Pazarlama

1993–1996 Fahri Kuz Optik. İstanbul Şirket Yönetim Danışmanı Genel Koordinatör

1990-1993 Karon Menkul Kıymetler Eskişehir Yatırım Uzmanı
Eğitim

1986-1990 A.Ü İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu
1991 -1992 İstanbul Üniversitesi Hesap uzmanlığı
2000-2002 Anadolu Üniversitesi. AÖF Sigortacılık ve Bank. mezunu
Diğer

Aydın Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğretim Görevlisi, 2012 Yılın Adamları Ödülünü “Yılın Sivil Toplum Lideri “ kategorisinde aldı, Hürriyet İK Yılın Satış Ödülünü “İletişim” Kategorisinde aldı, 46 ya yakın panel ve seminerde, İletişim, Pazarlama, Sigortacılık Kanunu Yönetmelikler ve getirdikleri - uyarılar, Acente İşletmeciliği, Acentelerin rolü ve önemi, TTK Uygulamaları getirdikleri, Acentelerde İstihdam, Acente sorun ve çözüm önerileri ve diğer konularda konuşmacı olarak katıldı. SEGEM de Eğitimcilerin Eğitimini Verdi, Çeşitli Üniversite Sigortacılık bölümü öğrencilerine eğitim Veriyor, Meslek liseleri Sigortacılık bölümü öğrencilerine eğitim veriyor, Acente Etik ilkeleri ve TSE Acente Standartlarını yazdı.
Dernek ve üyelikler: İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği ( İSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Genç Sigortacılar Derneği ( GESİD ) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu ( TÜSAF ) Başkan Yardımcılığı, İstanbul Ticaret Odası ( İTO ) Sigorta Şirketleri ve Acenteleri Meslek Komitesi Asil Üyeliği 2005-2009 yılları arasında 4.5 yıl görev aldı, Türkiye Odalar Borsalar Birliği ( TOBB ) Sigortacılık İstanbul Delegesi

Adalet Birlik Partisi

SİVİL TOPLUM BAŞKANI

Turusan BAĞCI

SİVİL TOPLUM BİRİM BAŞKANI

GÖREV VE YETKİLERİ

  • Partinin sivil toplum ve meslek kuruluşları ile ilişkilerini düzenler.
  • Sivil toplum kuruluşlarının toplantı, festival, piknik gibi etkinliklerine parti adına katılır, gerekirse ortak çalışmalar yapar.
  • Teşkilat mensuplarına halkla ilişkiler konusunda eğitim programları hazırlar.
  • Parti üyelerine veya halka yönelik sosyal ve sanatsal etkinlikler düzenler, mitingler ve salon toplantılarını Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile birlikte yapar.
  • Esnaf ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler düzenleyerek hem partimizin amaç ve çalışmalarını anlatır hem de onların beklenti ve görüşlerini tespit edip raporlandırır.
  • Vatandaşların parti ile olan ilişkilerini düzenlemek, onların sorunlarını isteklerini tespit edip ilgili yerlere ulaştırmak için kurulmuş olan –AB Parti İletişim Merkezi- Akim ‘i kurulmasını ve çalıştırılmasını sağlar.
  • Bayramlarda bayramlaşma programları düzenler, diğer siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına bayramlaşma ziyaretleri yapar; huzurevi, kimsesizler yurdu gibi sosyal amaçlı kurumlara da Sosyal Politikalar Birimi ile birlikte ortak ziyaretlerde bulunur.

GÖREVLENDİRME

Genel Merkez Sivil Toplum Birim Başkanı—İl Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı— İlçe Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı -Belde Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı—Mahalle Temsilcisi

RAPORLAMA

Mahalle Temsilcisi—Belde Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı-İlçe Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı—İl Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı- Genel Merkez Sivil Toplum Birim Başkanı